est | eng | rus

Tahvlitega seotud mõisted

Tahvel (kriidi- või markeritahvel) – school board 

Kirjutuspind metallist, mis on kaetud keraamilise kattega (muudab kasutusea praktiliselt piiramatuks). Meie ei kasuta värvitud pinnaga tahvlikatet, mis tänu kriidi suhteliselt suurele abrasiivsusele kulub kiiresti ja on mehaanilistele mõjudele kergelt alluv (värvitud pinnaga Hiinast tulev materjal on võrreldav sisuliselt kodumasinatel kasutatava plekiga, mis ei ole vastupidav ja mille kasutamine meie poolt on välistatud). Metall võimaldab kasutada magneteid (korralikes tahvlites ei kasutata kunagi roostevaba plekki, sest nimetatud materjal ei evi magnetilisi omadusi). Meie eelistatud metallkeraamiliste tahvlite materjal on e3.

Tahvli ääris võib olla kas alumiiniumprofiilist või puitliistudest.

Tiibtahvel

Valmistatakse nii ühe- kui kahe tiivaga (wing) ja nii kriidi- kui markeritahvlitena. Tahvli tiib võib olla valmistatud nii, et esikülg (avatuna) on põhitahvliga sama funktsionaalsusega ja tagumine külg (ette pööratav) siis sama või teise funktsionaalsusega (kriit-kriit, marker-marker või kriit-marker). Nii tahvlile kui tiibadele saab kanda joonestikke, ruudustikke, koordinaadistikke jne.

Liugtahvel

Tahvel, kus mingi osa liigub teiste osade suhtes või terve tahvel on liigutatav nt kapi suhtes

Kombitahvel

Tahvel kus mingi osa on nt kriiditahvel, mingi osa markeritahvel ja mingi osa võib kanda veel nt teadetetahvli funktsiooni

Sammastahvel – column board

On tahvlite süsteem, kus ühte tahvlit tõstes saab teist osa langetada ja vastupidi.

Tahvlid asuvad eri tasapindades. Kogu mehanism koos vastukaaludega asub sammastes kus asuvad ka tahvli suunajad-liugurid

Projektsioonitahvel, ekraan projection board, big screen

Tahvel mis võimaldab luua väga suuri pindasid kuhu kujutis projitseerida 

Mobiilne tahvel, ratastel tahvel - revolving board

Tahvel on paigutatud metallraamile, mis varustatud ratastega ( üldjuhul ratastel pidurid ). Võib olla ühepoolne- vaid üks külg kasutatav kas siis kriidi- või markeriga kirjutamiseks  või kahepoolne, st mõlemad tahvli küljed kasutatavad kirjutuspinnana

Interaktiivne digitahvel – interactive (white)board

Interaktiivne tahvel, mis ei ole puutetundlik (ei saa sõrmega juhtida/kirjutada) ning mille kasutamiseks on vaja spetsiaalset elektroonikat sisaldavat pliiatsit

Interaktiivne puutetahvel 

Näpuga, spets. markeriga jne juhitav, puutetundliku pinnaga interaktiivne tahvel. 

Tegemist pole Smart-tahvlitega, sest Smart on interaktiivsete tahvlite Kanada firma kaubamärk, milliseid tahvleid turustab Eestis OÜ Telda.

Teadetetahvel – notice board

Valmistame erinevates mõõtudes ja erinevates värvitoonides, millise määrab ära soovitud kangas. Teadetetahvli puhul klassikaliseks pinnakatteks on kork .

 Valmistame nii puit- kui alumiinium või mingi muu  äärisega

Liimtahvli ehk nn forbo pinnaga tahvli pind võimaldab kasutada nii kinnitusnõelu teadete kinnitamiseks  kui ka märkmepabereid

Riputussiinid rails     

Sortiment väga lai. Kasutatakse kas otse seinale kinnitatavat varianti või kronsteinide abil lakke või seinale kinnitamist. Kronsteinid võimaldavad mitme siini paralleelkasutust ( ühele kronsteinile  on võimalik kinnitada paralleelselt mitu siini )

On olemas ka lihtsalt paberi riputussiinid, mis võimaldavad väga lihtsalt riputada erinevaid pabereid ning hiljem lihtsalt neid eemaldada

Ekraan – projection screen

On  manuaalselt - ja elektriliselt seatavad ekraanid. Manuaalsed ekraanid on nii reguleeritava pikkusega kui ka lihtekraanid. Reguleeritava pikkusega manuaal ekraan paikneb üldjuhul tuubis kus siis asub fikseeringumehhanism.

Elektriliselt seatav ekraan on juhitav kas puldist või juhtnuppudest ja töö teeb ära elektrimootor.

Tahvli valgusti – board lighting

On väga erikujulisi ja erineva pikkusega valgusteid ja nad paigaldatakse tahvli ette, tagamaks tahvli õige valgustuse. Oluline on siin kasutada just õiget valgustit, kus suunav reflektor suunab ja hajutab valguse tahvlile. Tavavalgusti ei sobi tahvlile!

Loengutahvel – flipover

Loengutahvel on kas seatava või fikseeritud kõrgusega. Üldjuhul võimaldab kasutada tahvli pinda kirjutuspinnana, aga omab ka paberibloki kinnituse võimalust. Oma kerguse ja gabariitide tõttu kergesti teisaldatav.

Auhinnakapp

Valmistame väga erinevate mõõtudega ja erineva funktsionaalsusega. Valmistatame valgustusega või ilma. Riiulid võivad olla nii klaasist kui muust materjalist.

Uksed võivad olla kas liuguksed või tiibuksed. Kasutatud klaas peaks olema karastatud klaas ja soovitavalt turvatempliga varustatud. Eriti ohtlikes kohtades võiksid uksed olla turvaklaasist.

Ajakirjade kapp, riiul

Valmistame raamatukogudele väga erinevate mõõtudega aga sobivad ka klassidesse õpilaste isiklike asjade kappideks kui uksed varustada lukkudega. Valmistatakse erinevate lahtrite arvuga ja väga erinevates mõõtudes.

Autahvel

Valmistame väga erinevates mõõtudes. Kõiki neid iseloomustavad omadused loetletud auhinnakappide juures. Üldjuhul on nad auhinnakappidest õhemad ja neil puuduvad siseriiulid.